Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karma- někoho straší, jiný se rád poučí

 Jak už název napovídá, lidé se někdy karmy bojí, říkají, či si to jen myslí, že karma trestá, že se jí nedá vyhnout a podobně...

Ale ona netrestá, je jen spravedlivá.

A proč?

Protože nauka o karmě říká, že vše, co se v přírodě, i v našem životě, stane, je řízeno zákonem příčiny a následku...

Prostě se nám vždy dostane jen toho, co si zasloužíme, nebo co zasejeme, to také sklidíme...to už říkali přece naše babičky, že?

Když kolem sebe rozdáváte úsměv a lásku, lidé se na vás také začnou usmívat.

Když se na okolí od rána mračíte, nejspíš už po obědě se vám dostane, třeba od šéfa či  od kolegy, pořádný nářez, a vy se budete ptát proč?

Karma je vlastně jen čin, dobrý čin je pak dobrá karma, špatný čin je špatná karma, zjednodušen samozřejmě...

Všichni jsme ale zodpovědní za svá konání, za své činy a jednání, a vždy následuje nějaká reakce na toto, ať už pozitivní či negativní...

Když vložíte ruku do ohně, spálíte se...je na vině oheň?

Nebo když se chováme sobecky, nezodpovědně, pak kolem sebe vidíme vše špatné, nevidíme to dobré.

Karma je tedy vše, co děláme, a podle toho, jak to děláme, je buď dobrá nebo špatná, ale vždy je spravedlivá, netrestá, ani neodměňuje.

Ale naše karma současná je základem naší karmy budoucí, podle toho jak žijeme nyní, budeme žít později, co zasejeme, to také později sklidíme, jinými slovy...

Budoucnost, tedy tvoří už teď naše myšlenky, naše činy, naše postoje,naše názory, to jak žijeme, jak jednáme, jak se chováme...

A pak že nemůžeme svou karmu ovlivnit?

Můžeme, a třeba hned dnes!

Jen je třeba se zamyslet, a něco se svým životem udělat k lepšímu...neříkám, že je to jednoduché, ale je to výzva!

Mysleme pozitivně, více se na svět usmívejme,obklopujme se pozitivními lidmi, kteří nám pomohou už tím, že budou vedle nás, snažme se nevyhýbat problémům, ale ihned jak přijdou je řešme, postupně, ale neodkládejme.

Hledejme v lidech jen to dobré, toho špatného je všude až až, a svým jednáním ukažme světu, že jsme ochotni se změnit,pomoci i poradit, a že toto se dostane i k nám, když budeme potřebovat...to je karma.

Zasejeme dobro, sklidíme dobro...a to přece očekáváme, to přece chceme!

Minulost už změnit nemůžeme, přestaňme se ohlížet zpátky, nezáviďme nikomu dobro, ale pojďme  měnit svoji současnost,to přece dokážeme!

Žijeme přece současnost, naši přítomnost...

A můžeme se pak těšit i na budoucnost!