Jdi na obsah Jdi na menu
 


INTUICE, náš vnitřní hlas

OSHO kdysi napsal, že je to vědění, přesahující naši logiku...

 

Ano, už mnohokrát mne napadlo, stejně jako vás, že některé věci prostě s logikou nemají nic společného.

Intuici vlastně nejde nijak věděcky či logicky vysvětlit a ten, kdo je takto obdařen ví, že se objevuje znenadála a nečekaně, aby nás na něco upozornila...

 

Moje babička se mne vždycky ptala, co říká, na něco, mé sdíčko, jak to cítím já?

Jako dítě jsem nevěděla, jak moc cvičím v sobě tento dar...dar intuitivního vnímání.

Vždy jakoby do mne vstoupil nějaký hlas, který mi našeptával a dlouhé roky tomu mé okolí, kromě babičky, říkalo, že si vymýšlím či fantazíruji...

Dneska už vím, jak těžké se s tímto darem dalo v dětství žít, jak těžké bylo a je pro mne o tom s rodinou mluvit.

Vycítila jsem blížící konec někoho z rodiny, nebo mne upozorňovali i mí strážní andělé na mnohé...prostřednictvím právě mé intuice.

 

Vždy jsem také říkávala, že nejsem nejspíš věřící...ano, ve smyslu jakéhokoli náboženství to možná platilo, ale já věřila vždy tomu, co cítím, a jak to cítím, pátrala jsem proč tomu tak je?

 

S odstupem času vím, že každý člověk něčemu věří, ať už si to připustí či ne, anebo ať už o tom nahlas mluví či nemluví...třeba mu jen něco brání o tom otevřeně mluvit.

Třeba to jen neumí pojmenovat, jako i kdysi já...

 

Někdy nás ale okolí ubezpečuje o něřem, čemu my nejsme schopni čelit či argumentovat, a pak se tohoto daru, postupem času, vědomě zbavujeme, abychom naplnili očekávání svého okolí...myslíte, že je to správné?

Já si to nemyslím...

Pak totiž nežijeme svůj život podle sebe, ale podle někoho jiného, nebo dokonce žijeme, a jdeme osudem, někoho jiného, ale proč?

 

Všichni jsme jedinečné bytosti, všichni jsme originál, tak proč se chceme tolik přiblížit většině anebo průměru?

 

Když budeme intuici naslouchat, probudíme v sobě sílu i odvahu jít dál, jít dopředu a žít tak, jak je nám souzeno...a budeme stále sebou samými.

Neznamená to ale, že náš osud se nedá změnit, jak často čtu, či slýchávám, ale znamená to, že nasloucháme našemu vnitřnímu vedení a plníme jen jakési naše osudové poslání, se kterým se, každý z nás, rodíme na tento svět...

 

OSHO kdysi ještě napsal, že kdyby intuice přicházela prostřednictvím paprsků nebo vln, mohli bychom pak sestrojit přístroj či aparát, který by je přijímal...

Intuice ale žádný přístroj není a ani ho nepotřebuje, nejde zachytit, nejde popsat, nejde vidět, jde jen cítit...

Možná proto některým lidem jejich inteligence nedovoluje uvěřit, že něco takového existuje...

Nedovolují si, aby věřili něčemu, co není vědecky podložené a tudíž si nechají život ovlivňovat jinými, či tím, co slyší ze svého okolí, že jde o nějaký blábol či výmysl ezoteriků a mágů...nepřemýšlí snad?

Ne, jen nereagují na své nevědomí...

A jak se pletou...s tímhle darem se opravdu rodíme a umíráme, jen někteří z nás jej ale začnou během svého krátkého života používat, někteří k tomu začátku potřebují i dost těžké situace prožít,aby pochopili...ptám se proč?

I já musela mnohými situacemi v dětství a mládí projít,poznáváním, pochopením, pokorou i nouzí, strachem o sebe i o děti, obavami o bydlení a práci, o zdraví své i svých blízkých, a to jen proto, abych pochopila vše správně a začala svůj dar zdokonalovat a využívat pro své dobro.

A nakonec i pro dobro některých z vás, kteří si o mé služby píšete...

 

Intuice nejde chytit, ulovit, tu nejde lehce někde získat, ale je třeba ji nalézt v sobě, a pak ji dále rozvíjet...

 

Intuice je pro mne tep srdce v mém těle, něco nepoznaného, krásného, fascinujícího, co mi pomáhá, co mne učí a vede...

 

A pro vás?

Využijte svůj dar k tomu, abyste žili plnohodnotný a krásný život, anebo abyste pomáhali těm potřebným, kdo vás o pomoc požádají...

 

 

 

Přečtěte si knihu od OSHO - " INTUICE, vědění přesahuje logiku" a uvidíte, jak vše pochopíte, od tohoto okamžiku už je jen krůček k tomu, abyste i vy, začali tento dar uvádět do svého života...

Držím všem palce!